איך לעצב נכון דירה שמיועדת לשיפוץ

איך לעצב נכון דירה שמיועדת לשיפוץ

מאת: ליז זומר

כחלק ממצוקת הנדל"ן הכוללת מחירי שיא לדירות חדשות מקבלן ודירות יד 2, שגם הן משווקות היום במחירי שיא ובנוסף הריביות הגבוהות על המשכנתאות, נוצרה מגמה שאותם משפרי דיור ששקלו לשפר ולרכוש דירה מרווחת יותר, או חדישה יותר , שוקלים לשפץ את הדירה הקיימת בו הם מתגוררים.

שיפוץ דירה, נחשב לתהליך מורכב, השאלה היא איך אפשר לעצב נכון דירה שמיועדת לשיפוץ ולשרוד את התקופה המאתגרת הזאת? לצפייה בקטלוג עיצוב דירות לחץ כאן

מס שלבים - התהליך והבנת צרכים

אם נפרוט את התהליך  למספר שלבים, ניתן לבצע שיפוץ מדויק ולמנוע הפתעות כמו עלויות נוספות במהלך השיפוץ ואפילו, או התלבטויות בחלוקת החלל בשלב השיפוץ עצמו….

ואפילו ליהנות מהתהליך.

אז בואו נתחיל:

  •  השלב הראשון, הוא שלב החשוב והמשמעותי ביותר בכל התהליך – הבנת הצרכים.
  • חשוב לבצע חשיבה מעמיקה ולהגדיר , מה מטרת השיפוץ, מה היינו רוצים שיקרה אחרי השיפוץ?

 האם ישנם יותר מקומות אחסון, שיכולים להיות כחלק בלתי נפרד מהעיצוב ולהוות אלמנט מפתיע?

או בכלל חדר אמבטיה מפנק ? כאן אני ממליצה על עיצוב על זמני, כי הרי אנחנו לא רוצים לבצע שיפוץ שנה, בחירה נכונה של חומרים עמידים ואיכותיים בהחלט יסייעו פה נבחרו חומרים בגוונים ניטרליים שיורים מראה בית מלוני  ובשילוב של טאצ 'ים של צבע לדוגמא בארון אמבטיה, ובבחירת ברזים בגוון מוזהב סאטן מקבלים מראה על זמני

פרויקטים נבחרים לשיפוץ דירה

כמה פרמטרים מקצועיים לשיפוץ הדירה

יתכן והמטבח מתפרק ורוצים לשפץ רק את המטבח? רוצים אי גדול ומפנק, 

יתכן , שהילדים עזבו את הקן  וזאת ההזדמנות  ליצור את הסלון המרווח והמטבח שתמיד רצית?

כאן אנחנו נכסים למעשה לשיפוץ מאסיבי, שוברים מחיצות פנים, מתכנים את המטבח, וכמובן בדרך משפצים את חדרי הרחצה, נפתרים מהאמבטיה של הילדים ויוצרים מקלחון מרווח, אלה השיפוצים שאני אוהבת במיוחד, כיוון שהם מאפשרים לתכנן את עיצוב הבית בצורה מדויקת מבלי להוסיף תלאי על תלאי תוך התאמה מיטבית לצרכים.

אחרי שהגדרנו והבנו את הצרכים, חשוב לקבוע תקציב, שיסייע להם לשמור על גבולות מוגדרים נתחיל את שלב התכנון, זה השלב שבו כל החלומות רוקמים עור וגידים, כל הרצונות והחלומות מתורגמים לסט תוכנות לביצוע שמיועד לקבלן.

קבלן מקצועי

כאן אני ממליצה לשריין קבלן אמין ומקצועי רצוי מאוד קבלן רשום, ולבצע כתב כמויות, שהוא למעשה סוג של מכרז קבלנו שמאפשר להשוות את היקף השיפוץ בצורה מדויקת אצל מס' קבלנים, לקבל הצעת מחיר מדויקת שתמנע בעתיד תוספות תשלום מיותרות במהלך השיפוץ.

חומרי הגלם

לאחר מכן, יש צורך לבחור את כל חומרי הגמר, ריצופים חיפויים וכו'….לכל הבית, יש המון החלטות שצריך לקחת בשלב הזה, ובייחוד מה הולך עם מה, האם ברזים שחורים עם ריצוף אפור? וכו… בשלב הזה אני ממליצה גם לשאול מה שיותר על איכות החומר, ממה עשוי, איך התחזוקה שלו, על מנת להבין בסופו של דבר עם הבחירה נכונה ופרקטית לשימוש היום יומי.

סגנון עיצוב והצבע המועדף עליכם

כמובן לדאוג לסגנון לעיצוב ולסגנון של הדירה, שזה למעשה הטאצ' האישי, החותם של העיצובי והאישי של מי שמתגורר בדירה.

אני באופן אישי מאמינה שכל בית צריך לשקף את הסגנון של מי שמתגורר בו, לכל אחד שי צרכים שונים וסגנון שונה, לכן אני מאמינה שבתהליך שצריך לעבור במהלך השיפוץ שבמהלכו יתגלה הסגנון והסטייל הייחודי שלכם, שבשלב הראשוני לא בטוח שהייתם בוחרים בו, זה סוג של בשלות שמגיעה במהלך התהליך…

לכן כל דירה צריכה להיות שונה מהשנייה, זה יכול להיות סגנון כפרי או מודרני או אקלקטי, אבל העיצוב, הוא צריך לצרכים הסגנון והצבעוניות המועדפת עליכם, כדי שתרגישו הכי בבית שאפשר.

איך לעצב נכון דירה שמיועדת לשיפוץ

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.