אלגנטיות אישית: עיצוב פנים של דירות יוקרה

מאת: ליז זומר

דירות יוקרה הן הגדרה כוללת לדירות מגורים הממוקמות במגדלי יוקרה או מתחמי יוקרה למגורים ברחבי הארץ. דירות היוקרה השונות יכולות להיות דירות גן יוקרתיות בנות 5 חדרים ויותר, דירות פנטהאוז ודירות מגורים מרווחות.

תכנון דירות יוקרה – מה חשוב לדעת?

כל תהליך תכנון ועיצוב פנים לדירות יוקרה, יכול להיעשות גם במהלך עבודות הבנייה של מבני המגורים היוקרתי ו/או מתחם המגורים היוקרתי וגם לאחר קבלת מפתח.
בשני המקרים, עיצוב פנים דירות יוקרה, חייב להתכתב עם צרכי המגורים היומיומיים שלכם ועם כל המאפיינים המייחדים את אורח וסגנון החיים שלכם. בכל תהליך של תכנון דירות יוקרה, מושם דגש מיוחד על חשיבה ארוכת טווח והבנה מעמיקה של צרכי הדיירים, כאשר בחירת הסגנון העיצובי לצורך עיצוב פנים החלל מותאם בצורה המדויקת לטעם המועדף על מזמיני השירות.

מאפיינים מרכזיים של דירות יוקרה

עיצוב דירות יוקרה יכול להיעשות באמצעות כל סגנון עיצובי המועדף עליכם, מעיצוב קלאסי עם נגיעות אלגנטיות, דרך עיצוב כפרי ועד לעיצוב מודרני או עיצוב אקלקטי המשלב בתוכו מספר סגנונות עיצוב. כך או אחרת, בכל תהליך עיצוב פנים של דירות יוקרה, מושם דגש מקצועי על שלושת המאפיינים הבאים:

  1. דיוק בבחירת חומרי הגלם המשמשים לצורך ביצוע בפועל של תכנית העיצוב, וזאת לצד בחירה מדויקת של החומרים מהם מיוצרים פריטי הריהוט והאבזור של סביבת המגורים.
  2. טאץ' אומנותי – הרעיון העיצובי המאפיין תהליכי עיצוב דירות יוקרה מבוסס על אלמנטים אומנותיים כאלו ואחרים המתכתבים למעשה גם עם הסגנון העיצובי המועדף על מזמין השירות וגם על חומרי הגלם בהם נעשה שימוש לצרכי עיצוב החלל והלבשתו.
  3. עיצוב על זמני – החשיבה לטווח הארוך המלווה תהליכי עיצוב יוקרה, מגבשת עיצוב על זמני שמדלג מעל טרנדים עיצוביים ואופנות זמניות, וגם במקרים בהם נעשה שימוש בטרנד עיצובי כזה או אחר, הוא משתלב בצורה הרמונית עם עקרונות העיצוב העל זמני.

כל אחד מהמאפיינים המופיעים לעיל, הם פועל יוצא של חשיבה יצירתית מצידה של מעצבת דירות יוקרה והם מותאמים לכל צרכי המגורים ואורח החיים של מזמיני השירות. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לדיאלוג הנוצר בין מזמיני השירות למעצבת הפנים, ורק באמצעותו ניתן לייצר סביבת מגורים המותאמת לכל החלומות והרצונות של מזמיני השירות.

אלמנטים דירתיים ההופכים כל חלל מגורים לחלל יוקרתי

עיצוב דירות יוקרה חייב לכלול בתוכו מספר אלמנטים דירתיים ההופכים את החלל ליוקרתי יותר, אלגנטי יותר ומרשים יותר, כאשר בין האלמנטים דירתיים בהם תוכלו לעשות שימוש בתהליך העיצוב נכללים:

  • כניסת אור טבעי לתוך החלל תוך באמצעות חלונות/ויטרינות מזכוכית, או קירות מסך מזכוכית.
  • מחיצות מודולאריות ומתכווננות המאפשרות יצירת פרטיות בכל רגע נתון ותיחום חלל מסוים ברגע
  • מוצרי חיפוי יוצאי דופן המייחדים את משטח הריצוף ויתר האלמנטים הדירתיים המצריכים חיפוי
  • צביעה דקורטיבית של קיר מרכזי אחר שלצידו אלמנטים אומנותיים
  • יצירת חדרי רחצה בהשראות מתחמי ספא
  • ריבוי מקורות תאורה טבעיים ומלאכותיים
  • שימוש נכון בשטיחים ופרקטיים דקורטיביים

וזאת לצד בחירה מדויקת של פריטי הריהוט והחפצים השונים המאבזרים כל חלל מגורים בהתאם לייעודו. בדומה לעיצוב פנים של דירות מגורים רגילות, גם בתהליך עיצוב דירות יוקרה מושם דגש על הקשר העיצובי בין חללי המגורים השונים בשטח הדירה, והדבר יכול להיעשות באמצעות חומרי גלם או כל אלמנט עיצובי כזה או אחר החוזר על עצמו בוורסיות שונות.

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.