השוואה בין עיצוב חללים קטנים ופנימיים לעיצוב פנים לבתים

המציאות מלמדת שאם יש לנו הרבה אפשרויות אז יהיה קל לנו יותר להתנהל, לעומת זאת, אם יש לנו מעט אפשרויות, מעט הזדמנויות, אז יהיה לנו פחות נוח, פחות קל, ואנחנו נצטרך להתפשר ולהסתגל. זה הרבה יותר מאתגר מצד אחד, מצד שני, הסיפוק יכול להיות הרבה יותר גודל.

כל מעצב פנים שניגש לעיצוב חללים קטנים, עיצוב חדרים או מטבחים קטנים, מכיר את זה. הרבה יותר קל לעצב בית גדול שיש בו שטח נרחב מאשר לעצב בית קטן, הרבה יותר נוח לעצב מטבח גדול מאשר מטבח קטן. זה לא רק עניין של גודל ונוחות, אלא שבעיצוב חללים קטנים, צריך לעשות הכל נכון בשביל שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה יעילה, וכן צריך להקפיד על כל דבר, מאחר ובחללים קטנים קל להבחין בכל דבר, בחללים גדולים אם מפספסים משהו, אפשר להתגבר על זה.

דוגמא טובה לכך זה הבדל בין מטבח כפרי למטבח מודרני, נניח. כידוע מטבחים כפריים הם יותר קטנים, מצומצמים ודחוסים מאשר מטבח מודרני שמבוסס על מרחב ומינימליזם. הרבה יותר נוח לעצב מטבח גדול, שיש לנו מגוון אפשרויות כיצד לשחק בו, בין אם זה אומר להרכיב את הארונות במקומות שונים, להשתמש בצבעים מגוונים, לחלק את המטבח על פי השטח שעומד לרשותנו ועוד.

לעומת זאת, מטבח כפרי מחייב אותנו לעיצוב מסוים, מחייב אותנו להשתמש בשטח מצומצם, על פי מאפיינים מסוימים, אנחנו צריכים לדעת כיצד לעבוד עם השטח שעומד לרשותנו, לא רק בשביל שהעיצוב יהיה נכון, אלא גם בשביל שהאנשים אשר אמורים להשתמש במטבח, יוכלו לעשות זאת בצורה יעילה ואופטימאלית.

כיצד מעצבים חללים קטנים

צריך לציין נקודה חשובה, לפני שנסביר על עיצוב חללים. יש הבדל באופי העיצוב של חלל משרדי קטן לבין אופי העיצוב של בית קטן או חדר ספציפי במבנה מגורים. השימוש בכל אחד מהחללים הוא שונה, המטרות הן אחרות. עם זאת, נקודת המבט צריכה להיות דומה, היא צריכה לקחת בחשבון את מי שאמור להשתמש באותו חלל, באיזה אופן הוא אמור להשתמש בו, וכן אילו רהיטים וחפצים אחרים אמורים לאכלס אותו.

עיצוב חלל קטן מתחיל בכך שמאפיינים את הצרכים של המשתמש בו, ואז אפשר לדעת מה בדיוק החלל אמור לאכלס, איפה אמורים לשים כל דבר ודבר. אחרי זה אפשר להחליט על סוג העיצוב, על פי השאלה כיצד הוא משפיע בצורה נכונה על השימוש באותו חלל.

כמובן שאם מדובר על חלל קטן שמהווה חלק ממבנה גדול, בין אם זה מבנה מגורים או משרד, אז אנחנו גם נשאל את עצמנו כיצד לחבר את אותו חלל למבנה, כיצד לקשר אותו, על מנת לייצר עיצוב תואם או משלים לכל השאר.

להתרשמות נוספת ניתן לראות דוגמאות לפרויקטים של עיצוב בתים פרטיים

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.