מעצבת פנים בשרון

מאת: ליז זומר

אזור השרון הוא מהיפים בארצנו, הנוף המגוון והמרחבים הפתוחים מעניקים השראה לאינספור עיצובים בסגנונות שונים – נוף לים, נוף לשדות ונוף אל העיר. על עיצוב בתים בסגנונות שונים ועל שילובם ההרמוני אני מרחיבה במאמרי זה.

אזור השרון חושף את המתבונן לשלושה נופים: עירוני-בנוי, שדות פתוחים ומבט אל הים, כל נוף מגלם איכויות משלו ומכתיב את האווירה במרחב הפנים. כמעצבת פנים בשרון ביקרתי במספר נכסים שמשקיפים אל שניים ואפילו אל שלושה סוגים שונים של נוף – האתגר המרכזי בנכסים אלו היה לתכנן מרחב פנים שמגלם בהרמוניה את השונות במרחב החוץ.

במסגרת סיורי המקצועיים כמעצבת פנים באזור השרון ביקרתי גם בנכסים שמחד נראו עכשוויים וטכנולוגיים מאוד אך מנגד נעדרו מקשר הרמוני עם הסביבה המקיפה אותם. שונות גבוהה מאוד בין מרחב הפנים למרחב החוץ יוצרת לא פעם תחושה של ניכור בתוך הבית. נסו לדמיין מרחב מגורים הנושק אל הים אך מעוצב בגוונים שחורים וקודרים שמשרים אווירה צורמת העומדת בניגוד לסביבה המקיפה את הבית? מה ההרגשה שעולה בכם? רוב הסיכויים שתרגישו אי-נוחות, ולכן עיצוב שיעניק הרמוניה ותחושה של זהות וקשר אמיתי לסביבה תמיד ינבע מן החוץ פנימה.

תוכנית עיצוב לבתים בשרון

אחד האתגרים המרכזיים שעומדים בפני כמעצבת פנים בשרון נוגע להבנת סביבת החוץ ביחס למרחב הפנים. ולכן כשאני ניגשת למלאכת תכנון העיצוב בדירות באזור השרון אני מנסה להבין קודם לכן את מיקום הדירה ביחס לסביבה המקיפה אותה ומשתקפת דרכה, לאחר מכן אני מתכננת את מיקום הרהיטים בהתאם לנוף, לצבעוניות ולאווירה שבעל הבית מבקש לחוות במרחב מגוריו. דוגמה לכך תוכלו לראות בפרויקט שעיצבתי לאחרונה בכפר סבא

אשר ממשיך את המבט מן הפנים אל החוץ ו"פותח" את מרחב הפנים אל ריאה עירונית ירוקה. האתגר המרכזי בעיצוב זה היה לאזן בין הצורך בפרטיות לבין הצורך במרחב, עם זאת לא כל דירה במרחב העירוני כוללת מרפסת, ולעיתים אף אינה כוללת נוף "לריאה ירוקה".

פרויקט בית פרטי בכפר סבא

האתגרים בעיצוב דירה המשקיפה אל נוף עירוני

הנוף העירוני מזמן לנו מפגש עם גווני האפור, בטון, אווירה רועשת, תוססת יותר והבית בתוך המרחב העירוני משמש כמקום מפלט של שקט. בבית זה ארחיק אל מחוזות העיצוב התעשייתי בשילוב עם הסגנון המודרני "ראסטיק" – בדומה לעיצוב דירות לופט ניו-יורקיות, ואבחר במניפת צבעים שכוללת גווני שחור ואפור, שתתאים לנוף "הבטון".
יחד עם זאת המרחב העירוני מזמן רעשים רבים – חזותיים וקוליים – ולכן חשוב לי מאוד לתכנן הפרדה מובנית שמחד שומרת על קשר עם מרחב החוץ ומנגד יוצרת חייץ בטוח ורגוע עבור הדיירים. אעשה זאת באמצעות שילוב של וילונות הצללה (שקופים למחצה) שיחצצו בין החוץ לפנים, ירמזו על מרחב החוץ, אך עדיין יצרו את ההפרדה המתבקשת.

אתגרי העיצוב בנוף המשקיף אל הים הכחול

כמעצבת פנים בשרון עיצבתי דירות הפונות אל הים. למען האמת – זוהי התמונה הטובה ביותר שיש בבית – ולכן היא מקבלת את הדגש המרכזי בעיצוב, אם מהיבט הצבעוניות שכוללת צבעים מנוגדים או צבעים המזוהים עם הים – כאשר נוף הים משמש כ"קיר כוח", ואם זה מהיבט האווירה – שכן לא פעם דירות שמשקיפות אל הים מעניקות תחושה נינוחה יותר של חופש יומיומי שהדגש המרכזי בו הוא על נינוחות, יצירת פינות מרגוע, הוספת מרחבי רביצה, כאשר כל מוטיב מתוכנן במבט אל הנוף ואל הטבע המשתקף מהחלון ונועד להדגיש אותו.

אתגרי העיצוב כאשר הנוף משקיף אל ריאה ירוקה

הריאה הירוקה משרה שלווה ומרגוע ומעודדות אותנו להתחבר אל הטבע. בעיצוב דירה או בית בשרון הפונים אל נוף ירוק אעדיף לבחור בחומרים טבעיים יותר, ואנסה ליצור ניגודים או שילובים של סגנונות שונים בהתאמה להעדפות בעל הבית. סקלת הצבעים הנבחרת לנוף הירוק תשלים ותחמיא לו, מסיבה זו אציע לשלב במרחב גווני ירוק מעושן או טבע משלים. הסגנון הכפרי לא מחייב אותי, ולכן אוכל ליצור אווירה חמימה גם כאשר בעל הנכס מעדיף סגנונות מינימליסטיים וקרירים במהותם.

האתגר ששילוב בין סגנונות עיצוב שונים במרחב

השרון מאופיין בבנייה פרטית רבה ביחס לשאר אזורי הארץ, ולא פעם בתים אלו מזמנים מבט אל שניים או שלושה סוגים שונים של נוף. בבתים אלו חשוב לשמור על אחידות עיצובית, ולכן  כמעצבת פנים מומלצת בשרון אעדיף להציע לבעל הנכס את סגנון העיצוב האקלקטי, תוך שילוב של מוטיבים מכל סוג של נוף. למשל מצד אחד כחול ים ומצד שני ריאה ירוקה – אשר ישתלו אלו באלו בעזרת אביזרים שונים, מוטיבים צורניים, השתקפויות ובחירת חומרים המרמזים זה על זה. או לחילופין נוף של ים אל מול נוף אורבני – שישולבו זה בזה ויצרו עניין גם באותה הדרך ועם הכלים והחומרים הרבים העומדים לרשותנו היום.

תהליך העבודה עם המשרד

בראש משרד בוטיק המתמחה בתכנון ועיצוב פנים דירות יוקרה בשרון והסביבה,  ובהלבשת בתים ובעלת ותק של חמש עשה שנים בתחום. תהליך העבודה עמי אישי מאוד ומבוסס על התבוננות מעשית ואומנותית בכם ובמרחב המגורים שלכם, ראשית ניפגש לפגישת היכרות בה להתרשמות ולתיאום ציפיות ראשונית שיכתיבו את היקף הפרויקט ותנאיו – זמנים, תקציבים, אילוצים, בקשות, רצונות ועוד. לאחר מכן אגבש הצעת עבודה ונחתום על הסכם התקשרות, לאחר מכן נוציא מן הכוח אל הפועל את התכנון ואת החזון, אלווה אתכם בפרויקט באופן מעשי, אפקח שהעבודות נעשות בשטח בהתאם לתכנון, אפגש אתכם שוב לרכישות שונות כמו ריהוט, חומרים ופריטים משלימים. בסופו של פרויקט העיצוב תוכלו להתגורר בחלל מגורים התואם את סגנון חייכם ומשקף את טעמכם האישי.

מעצבי פנים טובים בשרון יש הרבה אבל מעצבת פנים בשרון מצוינת יש רק אחת ליז זומר

פרויקטים באזור השרון

בית פרטי בכפר סבא

דירה בנתניה

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.