עיצוב פנים מודרני קלאסי

מאת: ליז זומר

רבים מהישראלים מעוניינים לשפץ את ביתם ולהפוך אותו ליותר אסתטי וחדשני, וכדי להגשים את חלומם הם פונים אל מעצבי ומעצבות הפנים. רוב הישראלים המתכננים לעצב מחדש את הדירה או הבית מעוניינים בעיצוב פנים מודרני וקלאסי. מה זה בדיוק עיצוב פנים מודרני קלאסי, מדוע מדובר בבחירה נבונה בהשוואה לסגנונות עיצוב פנים אחרים? למי זה מתאים, ומהם המאפיינים העיקריים של הסגנון המודרני קלאסי?

אין ספק כי בימים אלו, בהם רובנו נמצאים או עובדים הרבה יותר מהרגיל בתוך הבית, המודעות לחשיבות עיצובו באופן שיתאים לנו ולצרכינו עלתה פלאים. כולם רוצים לשפץ את הבית, לרענן קצת את החיים, לזרוק ריהוט ישן ולחפש ריהוט מתאים יותר עבורנו ועבור שאר דיירי הבית. זו תקופה של התחדשות עבור כולם, ומה יותר מסמל שינוי והתחדשות מאשר עיצוב הבית בטכניקת עיצוב פנים מודרנית וקלאסית?

רקע כללי

הסגנון שבו תבחרו לעצב את הבית שלכם נתון קודם כל לטעמכם האישי, ותפקידה של מעצבת פנים הוא לסייע לכם לכוון ולדייק עבורכם את סגנון העיצוב המתאים ביותר למאפיינים הייחודיים ולאורח החיים שלכם. מעצבת מנוסה יכולה להמליץ על ריהוט שמתאים לחדר מסוים או גופי תאורה שעשויים מחומר מסוים שעשויים להשתלב עם הווילונות בסלון בסימביוזה מושלמת ובכל זאת לא מעט מעצבי פנים בארץ ובעולם פונים אל הכיוון המודרני הקלאסי כאשר הם מגיעים אל פרויקט חדש, מהסיבה הפשוטה שהוא הכי מבוקש בקרב משפצי הדירות ובעלי הבתים הפרטיים.

השוואה בין עיצוב מודרני לעיצוב מודרני קלאסי

עיצוב פנים מודרני קלאסי הוא סגנון ייחודי המשלב את המיטב משני סגנונות עיצוב פופולריים – עיצוב מודרני ועיצוב קלאסי. תוכנית העיצוב מותאמת לטעמו של הלקוח, לרצונותיו ולדרישותיו, לאחר השלמת העבודות בנכס מתקבל בית עם חזות מודרנית ועדכנית בשילוב אלמנטים והיבטים הלקוחים מהעיצוב הקלאסי, וכך נהנים מבית מעוצב בטוב טעם עם אווירה יוקרתית, נעימה ומרגיעה.

 

מאפייני העיצוב המודרני קלאסי הם בדרך כלל צבעים בגוון רך של לבן ושמנת, פריטי ריהוט מעוגלים עם עיטורים מקוריים ומרשימים, עיצוב נקי עם קווים ישרים ועוד. העיצוב המודרני מבוסס על קווים ישרים, אחידים ונקיים, גוונים בהירים ומראה יחסית מינימליסטי, לעומת העיצוב הקלאסי המאופיין בצבעים חמים וחיים יותר, באסתטיקה מרשימה עם רהיטים ואביזרים בעיצוב קלאסי כמו פעם ועיטורים מרשימים ומעניינים.

 

עיצוב פנים מודרני מתבטא קודם כל בפשטותו ובמראה הנקי והמינימליסטי, וחשוב לזכור כי המודרניזם האמנותי והעיצובי החל להתפתח בסוף המאה ה-19 בעקבות דחיית המסורות העתיקות והרצון לבעוט במוסכמות ולהתאים את עיצוב הפנים בבתים ובדירות לחיי היומיום בעידן המודרני והמתקדם יותר. זו הסיבה מדוע המעצבים בחרו להמעיט את כמות הקישוטים ולעבור לעיצוב פשוט, נקי ופרקטי.

 

עיצוב פנים מודרני קלאסי יכלול בתוכו אלמנטים וחומרים טבעיים כדוגמת ברזל, זכוכית, בטון ועץ. באופן זה מבליטים מעצבי הפנים את הפשטות הנלווית לעיצוב פנים קלאסי. עם זאת, בעקבות היעדר אביזרים כמו מפות או קישוטים הרהיטים עלולים להיראות מעט קרים, וזאת בעקבות הפילוסופיה שמנחה את מעצבי הפנים המודרניים – "צורה בשילוב עם שימושיות". לכן יש לשלב נכון בין שני הסגנונות ולבחור בקפידה את הצבעים, הרהיטים, פריטי הנוי, אריחי הריצוף והחיפוי, גופי תאורה, דלתות וחלונות ועוד.

עיצוב פנים מודרני קלאסי מתאים עבור כל מי שרוצה להפוך את ביתו לפונקציונלי ואסתטי יותר, עם שילוב נכון של 
מעצבת פנים מוסמכת ובעלת ניסיון עשיר כדוגמתי, תוכלו להגשים את מטרה זו וליהנות מבית מעוצב באופן מוקפד ובסגנון מודרני קלאסי המתאים בדיוק לאורח החיים, לחלומות ולרצונות שלכם.

פרויקטים בעיצוב פנים מודרני קלאסי

עיצוב פנים מודרני קלאסי

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.