עיצוב פנים

למקום שבו אנו גרים יש השפעה רבה על אורח חיינו וככל שנטיב להכירו מכל צדדיו כך נפיק ממנו הנאה רבה, שתביא לאיכות חיים גבוהה. אין זה משנה אם מרחב המגורים הוא דירת שיכון שכורה או וילה יוקרתית, הדבר החשוב ביותר שמקום זה תורם לתחושה של ביטחון ומביא שלווה לנפש. מהי חשיבותו של עיצוב פנים בהתאמה אישית? וכיצד נעשית התאמת העיצוב לחלל?

פרוייקטים של עיצוב פנים

חשיבותו של עיצוב פנים בהתאמה אישית

עיצוב פנים בהתאמה אישית נותן מענה לאיכויות שתרצו להפיק מאורח חייכם, זהו למעשה תהליך של למידה ודיוק המאפשר לכם לשנות את המרחב המוכר ולהתאימו לצרכים ולדרישות שלכם. עיצוב פנים איכותי מצליח להשיג מספר מטרות:
1. הוא נותן תחושה של בית הבאה לידי ביטוי בנינוחות, מקום למימוש אורח חייכם, הצבת חפצי נוי ופריטי אומנות באופן המטיב עם המרחב ויצירת סדר המשפר את האווירה והיכולת לתחזק את החלל.
2. מקום למימוש ולביטוי עצמי – אם האופנה היא הדרך לבטא את העצמי דרך הלבוש הרי שעיצוב פנים היא הדרך לבטא את העצמי דרך הבית באמצעות סגנון עיצובי חיבור בין מרקם, צבע, צורה, בחירת חומרים והעמדה של מוטיבים במרחב. זה המקום לאמירה אישית ותעוזה או לחילופין ליצירת מרחב רגוע המעניק שלווה ומהווה קרקע יציבה למנוחה ורווחה.
3. מיצוי מיטבי של המרחב העומד לרשותכם – בעידן השפע המאופיין בצריכה מופרזת רבים מוצאים שביתם משמש גם כמחסן. פריטים נערמים זה על גבי זה, חלקם מייצגים תקופות שונות, חלקם נותרו שם "כי חבל לזרוק" כל אלו משפיעים על היכולת להפיק את המירב מהמרחב ומשפיעים על ההרגשה הפנימית. חלק עיקרי מתהליך עיצוב הפנים כולל מיון ומסירה של מה שאינו משרת יותר ואינו נחוץ או מתאים, שיפוץ וחידוש של מה שנותר בו חן ויש לו ערך למרחב ורכישה של פריטים שלא ניתן למצוא להם מענה במסגרת הקיים.

תהליך ותכנון עיצוב פנים

בסיס תכנית העיצוב נקבע בהתאם לצרכים הראשוניים של הדיירים בחלל.
בשלב הראשון – נבין את הפערים הקיימים בין המצב המצוי למצב הרצוי, נלמד את ההעדפות האישיות ונבחן מה ניתן ליישם בחלל ואיזה תקציב נדרש לשם כך.
השלב השני כולל הכנת תוכנית העמדה לחלל (פרוגראמה) המציגה את הריהוט במיקומו העתידי, תוכניות בינוי לרבות תוכנית חשמל, פריסת שקעים, מעבר של קווי חשמל, תוכנית תאורה, תוכנית אינסטלציה , מיזוג אוויר וכו' .
השלב השלישי מתמקד בהוצאת התוכניות לפועל והוא כולל פיקוח וליווי עבודות הקבלן בשטח, בחירת חומרים, ביצוע התקנות והתאמות.

כיצד נעשית התאמת העיצוב לחלל?

התאמת העיצוב נגזרת מצרכי הדיירים ומאילוצי המבנה במטרה למצוא פתרונות יצירתיים העונים ומגשרים על הקיים. העיצוב מתמקד בהעצמת "הנתונים הטבעיים" של המרחב על ידי בחירה בסגנון עיצוב מוביל או שילוב של מספר סגנונות עיצוב ויצירת מרחב נח ונעים ברמה השימושית וברמה החזותית.
ליז זומר היא מעצבת פנים עתירת ניסיון המתמחה בעיצוב מרחבי מגורים פרטיים. ליז דוגלת בהבנה שהחיים המודרניים דורשים גמישות ולכן נוטה לעצב חללים שמתעלים על פני הזמן, מלאי סגנון ויחד עם זאת שימושיים ונוחים. משרדה של ליז פועל במרכז הארץ והשרון- מנתניה ועד רחובות והסביבה. לפרטים נוספים ולשיחה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות צרו קשר