רעיונות לעיצוב הבית

מאת: ליז זומר

מחפשים רעיונות מקוריים לעיצוב הבית? איך אפשר לעצב סלון ומטבח בסגנון מודרני ויוקרתי המתאים לאורח חיי המשפחה? כדי לסייע לכם לעצב את הבית בסגנון מודרני, אספתי מספר רעיונות איך לעצב את הבית.

אפיון והגדרת צרכי הלקוח

מניסיוני בעולם עיצוב הפנים כל פרויקט לעיצוב הבית שונה ונבדל מפרויקטים אחרים, וכדי להבטיח תוצאה מרשימה ומרהיבה חשוב להתחיל את הפרויקט בתכנון מקצועי ומעמיק הכולל אפיון והגדרת צרכי הלקוח. בשלב האפיון של הלקוח מתחילים בחלקים הפונקציונליים של תכנית העיצוב ורק אז ממשיכים עם החלק העיצובי, והמטרה המרכזית היא לעצב את חללי הפנים בהתאמה מושלמת לסגנון ולאורח חיי הדיירים.

לכן, בשלב התכנון אני מאפיינת את הדיירים ומגדירה את מטרת הפרויקט לעיצוב הבית. באופן כללי, מטרת העיצוב של חללי הפנים והנכס לשלב נכון בין פונקציונליות, פרקטיות והתאמת החללים השונים לסגנון חיי הדיירים. אני ממליצה להחליט על קונספט עיצוב מרכזי לכל חללי הבית, ולאחר בחירת הסגנון עוברים לעיצוב כל חלל בנפרד, כאשר יש קו מקשר בין החללים השונים על מנת להבטיח מראה הרמוני ואווירה נעימה בכל הבית.

תכונות המרכזיות לעיצוב נכון של הבית הן:

פונקציונליות – בכל שיחה עם אדריכל או מעצבת פנים מובילה המילה פונקציונליות נזרקת לחלל האוויר פעמים רבות, לכן כדאי לדעת כי פונקציונליות בעיצוב פנים היא ביטוי לשימושיות ויעילות, או במילים אחרות עיצוב המבטיח נוחות מרבית לדיירים. לכן, אני מאפיינת את רצון הדיירים, מגדירה מטרות לכל חלל בבית וגורמת לו להיות נוח ומדויק לצרכי הדיירים.

פרקטיות – עיצוב פרקטי הוא חלק מרכזי בתוכנית לעיצוב הבית ומטרתו להתאים את החללים השונים בנכס למשתמשים, כלומר שמים את האדם במרכז ומעצבים את הבית וחללי הפנים כדי לטפח הרגשה טובה אצל הדיירים וליצור עבורם תנאים אופטימליים.

התאמת סגנון לחללי הפנים – לאחר בחירת קו עיצובי מנחה עוברים לעיצוב החללים השונים ולהתאמתם לצרכי הדיירים, בדגש על אסתטיקה, פונקציונליות ופרקטיות.

טיפים חשובים ומקוריים לעיצוב הסלון והמטבח בסגנון מודרני ויוקרתי

הסגנון המודרני פופולרי בישראל ורבים אוהבים אותו. עיצוב הסלון והמטבח בסגנון מודרני ויוקרתי מבטיח מראה מרשים, אסתטיקה מנצחת, פונקציונליות והתאמה מושלמת לאורח חיי הדיירים. אני ממליצה לכל מי שמעוניין לעצב את סלון הבית סגנון מודרני ויוקרתי לבחור בקפידה את הרהיטים, כאשר יש לקחת מידות מדויקות של החלל ורק אז לבחור רהיטים, בלי להעמיס את הסלון בחפצים. הסגנון המודרני מתאפיין בקווים ישרים ובגוונים בהירים, אך כדי ליצור אפקט יוקרתי בסלון הבית כדאי לבחור קיר מרכזי ולחפות אותו בשליכט דקורטיבי, בבריקים מרשימים או לצבוע את הקיר בגוון נועז וססגוני.

יש להתייחס גם לנושא האחסון בסלון המודרני, לכן ניתן לתכנן פריט נגרות בהתאמה אישית המשלב פתרונות אחסון וארגון המשלב סגנון וסטייל .בחירה בסגנון עיצובי מודרני לסלון ולמטבח מאפשר לשמור על מראה קליל אך יוקרתי ומעודן, לכן חשוב לשמור על פרופורציות, להתאים את הרהיטים לצרכי הדיירים ולמקם אותם נכון בסלון, ויש לשים לב לפרטים הקטנים שעושים את כל ההבדל.

אם ברצונכם לשאוב רעיונות לעיצוב הבית ולקבל השראה לעיצוב ביתכם – היכנסו לעמוד עיצוב בית מודרני. בעמוד זה תוכלו להתרשם ממגוון דוגמאות לפרויקטים בסגנון מודרני ויוקרתי שביצעתי לאחרונה.

פרויקטים שלי לעיצוב סלון ומטבח מודרני ויוקרתי

עיצוב דירת יוקרה בתל אביב

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.