רעיונות לעיצוב פנים דירה קטנה

מעוניינים לעצב דירה קטנה ומחפשים רעיונות מקוריים ויצירתיים? מדוע כדאי להיעזר במעצבת פנים מקצועית כדי לעצב מחדש את הדירה? איך משלבים נכון בין עיצוב פנים מודרני לדירה קטנה לבין תחושת מרחב ופונקציונליות מבחינת אחסון ושמירה על סדר וארגון?

עיצוב דירה קטנה מהווה אתגר משמעותי לכל מעצבי ומעצבות הפנים, מצד אחד הלקוח מעוניין בעיצוב מקורי המותאם לאורח חייו ומצד שני זהו חלל קטן יחסית וללא תכנון מקצועי עלולים לסבול מתחושת מחנק וצפיפות, מחוסר סדר וארגון ומחוסר בפתרונות אחסון. לכן, מומלץ לפנות למעצבת פנים מנוסה המתמחה בעיצוב פנים לדירות קטנות.

תוכנית החלוקה של הדירה

עיצוב דירה קטנה מתחיל באפיון צורכי הלקוח וסגנון חייו, לאחר פגישת הכרות המעצבת מכינה תכנית חלוקה של חללי הפנים, כאשר המטרה היא ליצור חללים פתוחים ומוארים, ועדיין לשמור על הפרדה נכונה בין האזורים השונים כך שהדיירים יוכלו לתפקד בנוחות ולנוע ללא הגבלה בין חלקי הנכס. בתוכנית החלוקה מחדש של חללי הפנים המעצבת מתייחסת למידות הדירה והחדרים השונים, למיקום הקירות, הדלתות והחלונות, וכמובן ליחס ביניהם.

אם יש קיר בין הסלון למטבח כדאי להוריד אותו, וניתן להוריד קירות מיותרים נוספים כדי להשיג תחושת מרחב, לכן אחד הרעיונות המקוריים יכול להיות הפרדה בין חללים באמצעות קיר זכוכית, ויטרינה המשמשת גם כדלת וכו'.

פרספקטיבה של קירות

חלק מקירות הדירה ניתנים לשינוי ויש קירות שלא ניתן להרוס בהם מבחינה הנדסית. לכן, בתוכנית העיצוב לדירה הקטנה יוצרים פרספקטיבה חדשה ולרוב בוחרים קיר מרכזי ומעצבים אותו באמצעות צבע ססגוני ודומיננטי או באמצעות חיפוי קירות ייחודי.

אפשר להסיר קירות מיותרים, לבנות קירות גבס עם פתרונות אחסון לניצול מיטבי של חללי הפנים, ואפשר לבנות קיר זכוכית ומחיצות מעוצבות.

עיצוב דירה קטנה

עיצוב פנים באמצעות דלתות וחלונות

אם אין מספיק אור בדירה הקטנה כדאי להגדיל את החלונות ואפשר להוסיף חלון חדש וגדול בסלון, בחדר השינה, במטבח וכו'. כמו כן, המעצבת תציע בתוכנית דלתות מעוצבות ואלגנטיות לניצול מקסימלי של חללי הפנים, לדוגמה אפשר לבחור דלת מעוצבת הנכנסת לתוך הקיר, דלת הזזה, דלת זכוכית, דלת אקורדיון וכדומה.

עיצוב דירה

עיצוב פנים סלון קטן

בתוכנית עיצוב דירה קטנה מתמקדים גם בעיצוב מחדש של הסלון, בדרך כלל מסירים קיר המפריד בין הסלון למטבח כדי ליצור תחושת מרחב, ובנוסף מתכננים חלון גדול המאפשר לדיירים לצפות בנוף, וליהנות מאור טבעי. יש לבחור היטב את הרהיטים בהתאם לשטח הסלון ומיקום הקירות, כמו גם בהתאמה מושלמת לסגנון החיים ולהרגלי האירוח של הדיירים.
מומלץ לבחור רהיטים פונקציונליים כמו ספה נפתחת למיטה, ספה עם אחסון נסתר, כוננית עם אחסון גדול לחפצים אישיים ולמסמכים ועוד. יש להימנע מעומס לכן הרהיטים חייבים להתאים לשטח הסלון ועדיף לבחור רהיטים בהירים ולשלב שטיח צבעוני, תמונות, עציצים ופריט נוי.

עיצוב סלון קטן

עיצוב פנים מטבח קטן

בדירה קטנה יש מטבח יחסית קטן לכן נדרש תכנון מקצועי המבטיח לדיירים מטבח הנראה גדול יותר, וכדאי לוותר על אי. המטבח מהווה חלל מרכזי בדירה, יש לתכנן ארונות מעוצבים בגוון בהיר עם פתרונות אחסון חכמים, בהתאם לצורכי הלקוח והרגלי הבישול.
הכתבה באדיבות מעצבת פנים ליז זומר – בוגרת תואר ראשון ומסלול ללימודי עיצוב פנים בסטודיו 6B. ליז זומר היא מעצבת פנים מנוסה ויצירתית המגשימה את כל החלומות של לקוחותיה.

עיצוב מודרני

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.