המפלט הייחודי שלך: עיצוב פנים מותאם לבתים פרטיים

מאת: ליז זומר

כל מה שצריך וחשוב לדעת על תהליכי עיצוב פנים המותאמים לבתים פרטיים בעמוד שלפניכם

 בכל תהליך של עיצוב פנים, עומדות בפניכם מגוון רחב של אפשרויות לעיצוב סביבת המגורים, תוך הגדרת הקשר העיצובי בין חלקי הבית השונים ועיצוב כל חלל בהתאם למטרות השימוש בו וייעודו. אפשרויות אלו גדולות יותר כאשר מדובר בתהליך עיצוב בתים פרטיים, ואין זה משנה אם מדובר בתהליך עיצוב של וילה ענקית המשתרעת על פני שטח גדול או תהליך עיצוב בתים קטנים יחסית. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מספר עקרונות לעיצוב פנים המותאם לבתים פרטיים.

הגדרת צרכי המגורים

 בדומה לכל תהליך עיצוב פנים אחר, גם עיצוב בית פרטי, מחייב אתכם להגדיר את כל צרכי המגורים היומיומיים שלכם, ובתוך כך, להגדיר את צרכי המגורים שלכם בכל חלל מגורים בשטח הבית, מהמטבח דרך סלון האירוח, מיחידת ההורים דרך חדרי השינה ומחדרי הרחצה דרך שטחי החוץ במידה והם קיימים. הגדרה מדויקת של צרכי המגורים שלכם, תסייע לכם לעצב בצורה הנכונה את סביבת המגורים וליהנות משני העולמות: גם סביבת מגורים מעוצבת המותאמת לכל צרכי המגורים וגם ניצול נכון של שטחי הפנים והחוץ.

בחירת סגנון עיצובי אחיד

 תכנון בית פרטי חייב להיות מותאם גם לצרכי המגורים וגם לסגנון העיצוב המועדף עליכם ביותר, כאשר בחירת הסגנון העיצובי מהווה חלק מרכזי בתהליך התכנון. כיום, תוכלו לבחור את סגנון העיצוב מתוך היצע גדול של סגנונות לעיצוב פנים, וביניהם, הסגנון הכפרי, הסגנון המודרני, הסגנון האורבני תעשייתי, הסגנון האקלקטי וסגנונות עיצוב נוספים. חשוב לציין שלכל סגנון עיצוב כזה או אחר, ישנם לא מעט אלמנטים הניתנים להתאמה אישית על פי צרכי העיצוב, דבר המאפשר לכם לייצר קו עיצובי אחיד בכל סביבת המגורים גם במקרים בהם אתם מעצבים כל אזור מגורים מסוים בסגנון עיצובי אחר.

תכנון ועיצוב שטחי חוץ

אחד מההבדלים העיקריים בין עיצוב בית פרטי לעיצוב דירת מגורים, בא לידי ביטוי בתכנון ועיצוב שטחי החוץ של הבית הפרטי, ואין זה משנה אם מדובר בחצרות פרטיות, מבואות כניסה, מרפסות וכדומה. שטחי החוץ, בדומה לשטחי הפנים של הבית הפרטי, חייבים להיות מעוצבים בהתאם לצרכי השימוש בהם ובהתאם לסגנון העיצובי המועדף עליכם, כאשר מומלץ לייצר הקשר עיצובי בין שטחי החוץ לשטחי הפנים.

חלוקה נכונה וחכמה של החללים

עיצוב בתים פרטיים מכל סוג, וילות, דו משפחתי, קוטג' וכדומה, חשוב שיעשה בהתאם לחלוקה נכונה של החללים עם פי אופי השימוש בהם, כאשר לכל אזור (חלל) מומלץ להתייחס באופן פרטני על פי גודלו ואופיו. חלוקה נכונה וחכמה של חלל הפנים, תאפשר לכם ליצור סביבת מגורים פונקציונאלית והרמונית, תוך מתן דגש על צרכי השימוש בכל חלל והתאמתו לסגנון העיצוב הכללי של ביתכם הפרטי.

שימוש נכון בכל אלמנט עיצובי

אלמנטים עיצוביים הם הגדרה כוללת לכל האמצעים בהם ניתן לעשות שימוש בתהליך עיצוב בית פרטי, מחומרי גלם, דרך דלתות פנים, חלונות, פריטי ריהוט, גופי תאורה ובחינה נכונה של צבעים ועד לפריטי הום סטיילינג באמצעותם ניתן להעניק טאץ' עם אופי אישי לכל חלל מגורים בשטח הבית. שימוש מושכל ונכון בכל אלמנט עיצובי כזה או אחר, יאפשר לכם לעצב בצורה הטובה ביותר את סביבת המגורים הפרטית שלכם ולהעניק לה את האווירה העיצובית אותה תמיד רציתם לייצר בביתכם.

כל אלו ועוד מהווים עקרונות מעשיים לעיצוב פנים המותאם לבתים פרטיים עם דגש על התאמת סביבת המגורים לצרכי הדיירים.

המפלט הייחודי שלך עיצוב פנים מותאם לבתים פרטיים

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.