הפיכת חלומות למציאות: עיצוב בית בהתאמה אישית

מאת: ליז זומר

בונים או משפצים את ביתכם הפרטי? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מספר טיפים חשובים בדרך לעיצוב הבית בהתאמה אישית.

 

עיצוב בתים בהתאמה אישית הוא תהליך עבודה המיושם על ידי מעצבי פנים מובילים בתחומם, המקדישים מחשבה רבה לכל אחד מצרכי המגורים של לקוחותיהם. 

לפיכך, כל תהליך של עיצוב בית פרטי בהתאמה אישית, חייב להתחיל בהגדרת צרכי המגורים היומיומיים שלכם בהתאם למספר פרמטרים כלליים ובהתאם למספר נקודות פרטניות המותאמות רק לכם.

עיצוב בית פרטי בהתאמה אישית – מהיכן מתחילים?

אם גם אתם חולמים על בית פרטי מעוצב לפרטי פרטים בהתאם לכל צרכי המגורים היומיומיים שלכם, הדבר הראשון והבסיסי ביותר שעליכם לעשות הוא להגדיר בצורה המפורטת ביותר את צרכי המגורים שלכם בהתייחס לכל חלל מגורים כזה או אחר בשטח הבית, מהמטבח הביתי, דרך סלון האירוח ועד לחדרי הרחצה, יחידת ההורים, חדרי השינה ושטחי החוץ הכוללים בין היתר את מבוא הכניסה, החצר הפרטית, המרפסות במידה והן קיימות וכדומה. הגדרת צרכי המגורים חייבת להיעשות בהתאם לכל חלל באופן פרטני תוך התייחסות להרכב בני המשפחה.

בחירת סגנון עיצובי

לאחר שהגדרתם את כל צרכי המגורים היומיומיים שלכם בהתייחס לכל חלל מגורים באופן פרטני, מומלץ לבחור סגנון עיצובי אחיד לכל שטח הבית. כיום, בכל תהליך של עיצוב בתים פרטיים המיושם מתחילתו ועד סופו על ידי מעצבת פנים מובילה בתחום, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של סגנונות עיצוב הניתנים ליישום מלא על כל סביבת המגורים, תוך התאמת הסגנון העיצובי לכל חלל מגורים על פי צרכי השימוש שלכם בו.

"אופי" אישי לסביבת המגורים

עיצוב בתים בהתאמה אישית הוא בראש ובראשונה תהליך עבודה במסגרתו מושם דגש על צרכי המגורים היומיומיים שלכם, אך באותה נשימה הוא חייב להתייחס גם לאופי העיצובי ולאווירה העיצובית אותה אתם רוצים לייצר בסביבת המגורים החדשה או המתחדשת. לצורך כך, חשוב שתגדירו גם את האופי העיצובי והאווירה העיצובית הרצויה לכם ולבצע התאמות שונות של הסגנון העיצובי המועדף ביותר עליכם. לדוגמא, במידה והחלטתם ללכת על עיצוב בית פרטי בסגנון כפרי, אנו ממליצים לכם לעשות שימוש בקורות עץ המשמשים בין היתר לצרכי חיפוי קירות, ובתוך כך, להעניק אופי אישי לסגנון העיצובי של ביתכם.

פתרונות אחסון חכמים ומודולאריים

בכל תהליך של עיצוב בתים פרטיים בהתאמה אישית, חשוב לשים דגש על צרכי האחסון הנחוצים לכם ועל צרכי האחסון העתידיים. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע מרשים ומגוון של פתרונות אחסון חכמים ומודולאריים אותם ניתן להתאים לכל חלל מגורים בשטח הבית, ובתוך כך, לנצל באופן המיטבי ביותר את גודל השטח העומד לרשותכם בכל חלל מגורים. שימוש באמצעי אחסון חכמים ומודולאריים הוא טוב ונכון במיוחד כאשר מדובר בתהליכים של עיצוב בתים קטנים יחסית בהם קיימת חשיבות רבה לניצול מיטבי של השטח.

בחירה נכונה של כל אחד מהאלמנטים הדירתיים

אלמנטים דירתיים הם הגדרה כוללת לכל האלמנטים העיצוביים הנחוצים לכם בסביבת המגורים, מדלת הכניסה ודלתות הפנים, דרך החלונות ועד לפריטי הריהוט המאבזרים כל חדר וחלל מגורים בשטח הבית. לפיכך, בכל תהליך של עיצוב בית פרטי בהתאמה אישית, חשוב לשים דגש על תהליך הבחירה של האלמנטים השונים בהתייחס לחומרי הגלם מהם הם מיוצרים ובהתאם לצרכי המגורים היומיומיים אותם הגדרתם לעצמכם. בחירה נכונה של כל אחד מהאלמנטים הדירתיים, תיצור לכם סביבת מגורים נוחה ומעוצבת בה כל חלל מסוים בשטח הבית מתכתב עם חלל אחר.

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.