יצירת החלל שלך: עיצוב פנים אמנותי למגורים פרטיים

מאת: ליז זומר

במשך מאות ואלפי שנים, האמנות נחשבה לנחלה בלעדית של אצילים, בני משפחות מלוכה, בוהמיינים ופילוסופים, כיום, תחום עיצוב בתים, תופס מקום מרכזי, הפך לפופולרי במיוחד וחשוב בעיני רבים. בימינו, עיצוב בתים פרטיים מהווה מקצוע מבוקש ורבים שעוסקים בתחום של תכנון בית פרטי, משלבים פרטי אמנות על מנת להעניק רובד וויזואלי ולהוסיף ממד אישי ורגשי שמייחד את הבית והמרחב בהשוואה לבתים אחרים.

 עיצוב בית פרטי

אין צורך להיות מומחה או חובב אמנות כדי להבין עד כמה חשובה ותורמת הוויזואליות בעולם של עיצוב בתים פרטיים. אמנות מהווה מנוע צמיחה והתפתחות משמעותי לבני האדם והיא מהווה נושא מרכזי לשיחה, גורם מחבר ומאחד ואלמנט שיכול להגיע, לגעת ולרגש רבים, משום כך, במציאות שלנו, עיצוב בתים הפך לנדבך מהותי וחשוב שתופס מקום מרכזי בתרבות הפנאי והלייף סטייל והוא מוביל וגורם לרבים לשלב בביתם פריטים וחפצים אמנותיים וזאת כחלק מתפיסה מתוחכמת של עיצוב המלאה ברבדים שונים. יש מי שסוברים שהאופן והדרך הנכונים לתכנון ועיצוב של חלל ומרחב המגורים הינם לתחילה לבחור בפריטים ואלמנטים אמנותיים ולאחר מכן לגזור בהתאם להם את העיצוב של החלל.    

הוספת טאץ' אישי

גם במידה ולא מדובר בקו ובסגנון האמנותיים שחביבים עלינו, שכן באמנות מדובר על טעם אישי,  לא ניתן להתעלם מהנתון והעובדה שמרחבים וחללים שבהם הצליחו לשלב בצורה טובה, פריטי  אמנות, נבנה ונוצר תמהיל מיוחד המאפשר להבין בצורה טובה יותר את האופי של בני הבית. עיצוב בתים קטנים המשלב אלמנטים אמנותיים יוצר ממד ייחודי ויוצא דופן שלא נראה בבתים אחרים.

 מגוון סגנונות עיצוב אמנותיים

במהלך השנים האחרונות, האמנות הפכה לבורג וציר מרכזי וחשוב בתחום של עיצוב בית פרטי וכיום האמנות מהווה אלמנט וכלי מועילים וחשובים שמסייעים להביע פן ריגשי בחללים השונים של הבית. הפן והטאץ' האישיים מייחדים את הבית שלכם והופכים אותו למיוחד וכזה שאין עוד אחד כמוהו. עיצוב פנים אמנותי שנעשה בצורה מקצועית ונכונה יספק לפרויקט שלכם גוון פרסונלי ונוכח החשיבות של התחום, הוקמו גלריות ייעודיות בכל רחבי העולם המתמחות ביצירת אמנות שהינה מקורית ומותאמת לצרכים של בית מודרני. ישנם בארץ ובעולם, גלריות אמנות שמפתחות ויוצרות אוסף רחב ומגוון של פריטים ויצירות שתוכננו ונוצרו באופן מיוחד לאלו שרוצים להקנות מראה יצירתי וארטיסטי לביתם.  יצירות אמנות המיובאות לארץ נבחרות בצורה קפדנית במטרה שיקלעו באופן מדויק לטעם של הקהל הישראלי וכן לכל מגוון הפרויקטים שמבוצעים בארץ.

כיצד משלבים בפועל אמנות בעיצוב פנים?

חשוב וכדאי לזכור כי בחירה של חפצי ופריטי אמנות מקוריים בעת תכנון בית פרטי הינה אישית למדי והיא משתנה בין אדם אחד לאדם אחר. בשונה מפרטי עיצוב המיוצרים בייצור המוני, כאשר מדובר על פריטי אמנות אישיים, עומד מאחורי כל פריט, אלמנט ויצירה יוצר שמשקיע מאמץ רב, מחשבה וזמן בניסיון להגיע לתוצאה הסופית הטובה ביותר שתבטא את תפיסתו והשקפת ותעביר בצורה מושלמת את המסרים שהוא מעוניין להציג לעולם. כל פריט ויצירה אמנותיים שמשתלבים בתחום של עיצוב בתים קטנים, עיצוב בתים פרטיים וכו' נושאת עימה מסר ומטען רגשי, אנרגטי וויזואלי כך שהחיבור של רוכש היצירה ליצירה עצמה הינו אינטואיטיבי ראשית ומעל לכל או שהוא לא מתרחש בכלל. כאשר אתם מעוניינים לבחור, לרכוש ולשלב פריטי אמנות בביתכם, חשוב שתתחברו אליהם מכל הבחינות באופן אישי.

אמצעים לעיצוב דירות בסגנון אמנותי

  • שימוש בפריטי, חפצי ויצירות אמנות מגוונות ושונות ברחבי הבית.
  • שילוב של חיפוי אריחים שמשלבים אלמנטים אמנותיים.
  • יצירה של ניגודיות בין החלקים השונים בבית וזאת באמצעות שימוש במגוון חומרי גלם, צבעים וכו'.
  • שימוש ושילוב של גופי תאורה קטנים וגדולים במרחב של הבית וזאת תוך הארה של אזורים מסוימים באור צבעוני.
  • צביעה של קירות בצורה אמנותית.
  • עיצוב של החלל בהשראה של יצירות אמנות מפורסמות ומוכרות.

למי מתאים עיצוב פנים אמנותי?

תחום של עיצוב פנים אמנותי מתאים קודם כל למי שמגלה עניין והינו בעל סקרנות לגבי המתרחש בעולם האמנות ומעוניין לתכנן ולהפוך את סביבת ביתו או חלקים ממנה לכזו שעושה כבוד ומקדשת את האמנות. עיצוב בתים המשלב סגנון אמנותי, יכול להתאים לבתי יוקרה, וילות, בתים פרטיים בסגנון כפרי ולכל מי שמעוניין לייחד את ביתו וסביבתו בעזרת שימוש בקווים אמנותיים.

 

יצירת החלל שלך: עיצוב פנים אמנותי למגורים פרטיים

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.