עיצוב כניסה לבית מבחוץ

מאת: ליז זומר

אולי החלק הכי חשוב בבית שלכם הוא הכניסה אליו. זה הדבר הראשון שהאורחים רואים כשהם מגיעים לבקר, אך מה הופך כניסה לבית לכזו שזוכרים? מה הם האלמנטים הדרושים כדי להפוך את הבית שלכם לזו שתהיה שער הכניסה הכי מיוחד בשכונה?

 

קצרה היריעה מכדי לכתוב את כל הרעיונות לעיצוב הבית, אך בכל זאת – אין דבר חשוב יותר מרושם ראשוני. ואכן עיצוב הכניסה לבית הוא אחד הדברים החשובים שעליכם לעשות כשאתם רוכשים או שוכרים דירה בישראל. הכניסה לבית היא בעצם שער הכניסה לעולם שלכם, אל המקום שלכם בעולם. מה יותר חשוב מזה בבית? אי לכך ובהתאם לזאת יש לשים דגש על עיצוב ייחודי עבורכם בכל היבט, בין אם מדובר בעיצוב דלת הכניסה, צבע הקיר או אפילו העציצים. בסופו של יום, הבית שלכם הוא המקום שלכם בעולם, והכי חשוב שתרגישו בו, ובכן, בבית. אם כן, מהם האלמנטים הדרושים לעיצוב מוצלח בכניסה של הבית? מה דרוש בכדי להפוך את הבית שלכם מ"סתם עוד דירה" לפינה שלכם בעולם?

אלמנטים לעיצוב הכניסה לבית

האריחים בכניסה אל הבית צריכים לשדר עבורכם נועם ונינוחות. צבעים חמים יהפכו את הכניסה לעולם שלכם למזמינה וביתית יותר. חשוב גם להכניס אלמנט של פונקציונליות בעת בחירת האריחים, כלומר אריחים בצבעים בהירים וכהים ביחד, אשר ישדרו אווירה ביתית וחיה עבור האורחים. נדרשת מידת מה של פרקטיות בעת בחירת האריחים, בכך שלא כדאי לבחור אריחים שנוטים להישבר בקלות או לחילופין אריחים שעלולים להיהרס בעת הגעת החורף אל שכונתכם.

 

הדלת היא שער הכניסה אל הבית וצריכה להיות מעוצבת ככזו. היא זו הקובעת את הרושם הראשוני האמתי של הבית ואת אופיו. עיצוב דלת הכניסה לבית בסגנון עדכני ומודרני, בין אם מפלדה, זכוכית או עץ למשל תיתן לכם תחושה של אסתטיקה מוצלחת ותספק לאורחים הצצה ממקור ראשון לסגנון המגורים של המתגוררים בו. מעצבת פנים מקצועית ומנוסה כדוגמת ליז זומר תסייע לכם בבחירת דלת כניסה חלומית אל הבית שהפך עבורכם למציאות נפלאה.

צמחיה בכניסה לבית ובחצר, הוא אלמנט משמעותי ביצירת כניסה מזמינה ומרשימה לבית. ניתן להוסיף מעבר לעצי נוי שיוצרים סביבה ירוקה ונעימה, עצי פרי ותבלינים לשימושכם .
למעשה שילוב צמחיה בחלל הבית ומחוצה לו, למעשה משקף טרנד בקרב אוכלוסיות רבות המעוניינות לרענן את ביתן לאחר מגפת הקורונה ולהכניס מעט מן הטבע אל מקומן הבטוח בעולם.

פינת ישיבה מעוצבת, תהפוך את הכניסה לבית שלכם למזמינה וביתית עבורכם ועבור האורחים ,תוכלו לשבת איתם בחוץ על כוס קפה, להכניס אותם לאט לאט אל האווירה של הבית שלכם ו"להוריד הילוך".

אין שני בתים שהם זהים אחד לשני בעולם הזה, אנחנו יודעים, אך אביזרים כדוגמת כד מיוחד או ציור\תמונה בעלי משמעות מיוחדת עבורכם יעזרו להפוך את הכניסה לביתכם למקום שמספר את הסיפור שלכם ולהציג אתכם אל העולם.

צבע הקיר בכניסה לבית גם הוא, מטבע הדברים, רצוי שיהיה מזמין אך מותאם לאופי הדיירים והבית עצמו. הכוונה היא לא לצבוע את הקירות בכניסה לבית באיזשהו צבע אוונגרדי ו"הזוי" מתוך גחמה רגעית, אלא באמת לחשוב מה אנחנו רוצים לשדר פה. לאיזה סוג של בית נכנסים? אם הסגנון שלכם הוא טהור ונקי, כדאי לצבוע את הכניסה לבית בצבעים בהירים כמו לבן או כחול בהיר, אך אם אתם בעלי סגנון מעט יותר מחוספס, אולי אפילו שווה לכם לצבוע את קירות הכניסה לבית בצבעים כהים יותר, כמו כחול כהה או אפילו אדום. צבע זה עניין של אופי וזה בין הדברים הראשונים שאורחיכם יראו. שווה לבחור צבע שמתאים לכם ולסגנון של הבית.

ציפוי דלת הכניסה לבית הוא גם תהליך חשוב אם מדובר בבית שהוא מעט יותר ישן והצבע המקורי של הדלת כבר מתקלף מפגעי הזמן, או שאתם רוצים לרענן את הסגנון של הבית. תחשבו על זה ככה – חבר טוב שלכם עבר דירה ואתם באים לבקר אותו בפעם הראשונה. על איזו דלת יותר תתלהבו לנקוש כשתגיעו אליו, דלת מקולפת עם מגנטים מפיצרייה שנסגרה לפני 10 שנים או דלת עם ציפוי לקה חדש ומזמין, עם שלט כניסה חדש?

 

תאורה בכניסה לבית 

התאורה. בית מואר מבחוץ מזמין גם מבפנים. תשקיעו בגופי תאורה איכותיים עם אורות רכים, בלי פלורסנט ואורות לבנים אלא אורות צהובים ונעימים יותר, שפחות עושים תחושה של בית חולים אלא יותר תחושה של בית. תשקיעו כמה זמן שתצטרכו בעיצוב הכניסה לבית שלכם. תתייעצו עם מומחה לתחום, אל תמהרו להחליט שום דבר, כי בסופו של דבר, כמו האמירה המוכרת, אם כבר בוחרים בית – אז לפחות שיהיה הכי טוב ויפה קודם כל בשבילנו.

 

רוצים טיפים נוספים לעיצוב הבית? היכנסו לעמוד רעיונות לעיצוב הבית

פרויקטים נבחרים לעיצוב כניסה לבית

עיצוב כניסה לבית מבחוץ

לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA של Google מדיניות פרטיות וגם תנאי השימוש חלים.